Menu

Koło Pszczelarzy w Chojnicach

od 1889 roku

szkolenie

kolo_pszczelarzy_chojnice

W sobotę, 3 marca br. odbędzie się szkolenie dla hodowców pszczół pt. "Zdrowie pszczół i bezpieczeństwo człowieka. Szkolenie w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób pszczół oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wyniku użądleń". Wykłady poprowadzi dr.hab. Paweł Chorbiński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz lek.med.Alicja Bednarz i mgr.Katarzyna Karpus.

Miejsce: Restauracja Odejewscy w Nieżychowicach.

Członkowie naszego Towarzystwa, którzy nie uczestniczyli w sobotnim Walnym zebraniu, proszeni są o zadeklarowanie uczestnictwa w szkoleniu u sekretarza -mailowo towarzystwopszczelnicze@gmail.com lub telefonicznie pod nr 696 730 425 do dnia 19 lutego.

Walne Zebranie 10 lutego

kolo_pszczelarzy_chojnice

W sobotę 10 lutego br. o godz.10-tej odbędzie Walne Zebranie Sprawozdawcze. Odbędzie się ono, tak jak ostatnie ubiegłoroczne, w Chojnickiej Wszechnicy przy ulicy Wysokiej (budynek starego szpitala).

W trakcie zebrania przedstawione zostaną plany działalności na bieżący rok. Do pobrania będą katalogi i oferty na sprzęt pszczelarski, który zamawiać będziemy na kolejny sezon 2019 już w kwietniu br. oraz informacje o organizowanych przez nasze Towarzystwo szkoleniach dla pszczelarzy (w marcu i październiku). Będzie można uregulować również składki członkowskie.

Obecność obowiązkowa!

 

rocznica odzyskania niepodległości

kolo_pszczelarzy_chojnice

Po przeszło 147 latach niewoli pruskiej Wojsko Polskie wkraczając do Chojnic dnia 31 stycznia 1920 roku przywróciło miasto nasze ojczyźnie.

Dziś, w 98 rocznicę, odbyły się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. Sztandar naszego koła wraz z pocztem sztandarowym w składzie Leszek Karasiewicz, Piotr Solejewski i Piotr Kloskowski uczestniczył w rocznicowych obchodach.

foto Chojnice.com

chojnice_com

 

spotkanie Zarządu w Gdańsku

kolo_pszczelarzy_chojnice

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku z panem Krzysztofem Pałkowskim, z-cą Dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Do Gdańska udali się prezes Towarzystwa Tadeusz Stelmaszyk, skarbnik Maria Kachlicka oraz sekretarz Robert Patela. Na spotkaniu omówiono skalę strat w pasiekach będących skutkiem nawałnicy, oczekiwania ze strony właścicieli poszkodowanych pasiek oraz możliwości uzyskania wsparcia dla poszkodowanych pszczelarzy przy udziale Samorządu Województwa Pomorskiego. Pan Pałkowski zobowiązał się zainicjować kolejne spotkania w przedmiotowej sprawie z dyrekcją WFOŚiGW w Gdańsku jak również z Marszałkiem naszego województwa.

logo_POMORSKIE_kolor

 

odbiór węzy

kolo_pszczelarzy_chojnice

W najbliższą niedzielę, 7 stycznia o godz.10:30 odebrać będzie można węzę. Osoby, które wcześniej zleciły wykonanie jej przez p.Labudę, proszone są o punktualne przybycie do Jeziorek. 

© Koło Pszczelarzy w Chojnicach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci