Menu

Koło Pszczelarzy w Chojnicach

od 1889 roku

sadzimy lipy w leśnictwie Krojanty

kolo_pszczelarzy_chojnice

Przyłączamy się do akcji wspólnego sadzenia lip z Nadleśnictwem Rytel. Sadzenie odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia br. o godz.10-tej w leśnictwie Krojanty, u naszego kolegi pszczelarza-leśniczego, Jurka Wolskiego. Będzie do posadzenia kilka tysięcy drzewek. Zabieramy szpadle no i oczywiście rodziny!!! Więcej informacji już wkrótce oraz pod linkiem Nadleśnictwo Rytel 

Niemalipywrytlu

kolejny pszczelarz odchodzi...

kolo_pszczelarzy_chojnice

W dniu dzisiejszym dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Odszedł do wieczności Seweryn Najdowski, rocznik 1928. Był najstarszym czynnym pszczelarzem w naszym związku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 7 marca o godz.13:30 w Domu Pogrzebowym przy cmentarzu komunalnym.


Najdowski_Seweryn

 

 

 

smutna wiadomość

kolo_pszczelarzy_chojnice

Odszedł do wieczności nasz kolega, Franciszek Wójcik. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 4 marca o godz.12-tej. W ostatniej drodze, towarzyszyć będzie sztandar naszego związku.

Franek_Wójcik

Walne

kolo_pszczelarzy_chojnice

W sobotę 23 lutego o godz.10:00 w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym przy ulicy Piłsudskiego w Chojnicach odbędzie Walne Zebranie sprawozdawcze naszego Towarzystwa. Porządek obrad: sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, sprawozdanie z działalności Zarządu (merytoryczne i finansowe) za 2018 rok, przedstawienie planu pracy na 2019 rok oraz szczegółów realizowanych projektów, głosowanie uchwał, wolne wnioski. Będzie możliwość uiszczenia składek członkowskich oraz ubezpieczenia OC.

zniszczona pasieka

kolo_pszczelarzy_chojnice

W ubiegłą sobotę, w Lichnowach zniszczona została pasieka jednego z naszych kolegów. Całkowicie unicestwionych zostało 12 uli z 26 pniowej pasieki. Pozostałe ule zostały naruszone- czy zimowla pszczół w nich została zakłócona, okaże się zapewne już niedługo. Sprawca dewastacji został zatrzymany na gorącym uczynku przez policję.

© Koło Pszczelarzy w Chojnicach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci